flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз комунікаційної діяльності за 1 квартал 2017 року (витяг)

Вже не перший рік колектив суду працює над створенням ефективної системи взаємодії суду із засобами масової інформації та громадськістю і даний напрямок є одним із пріоритетних у роботі суду. Крім того, на думку керівництва суду, неможливо забезпечити справедливе правосуддя, якщо воно є закритим для громадськості.

З метою забезпечення гласності та відкритості своєї діяльності, Зарічний районний суд м. Суми забезпечує розміщення і постійне оновлення інформації для громадян на власній Web-сторінці, яка функціонує на офіційному Web-порталі «Судова влада України».

Web-сторінка Зарічного районного суду м. Суми структурована, складається зі спеціальних категорій (розділів), які сфокусовані на пріоритетності потреб громадян, та розроблені таким чином, щоб вони були зрозумілими і доступними для всіх користувачів, включаючи тих учасників судових справ, які самостійно представляють свої інтереси в суді.

Крім того, всі розділи сайту в повному обсязі наповнені актуальними, відповідаючими дійсності інформаційними матеріалами, а для підготовки таких інформаційних матеріалів використана проста, зрозуміла для громадян мова.

Для користування громадянами у підрозділ "Зразки позовних заяв" розділу «Інформація для громадян» додано два нові зразки заяв: про визнання особи безвісно відсутньою та про визнання особи недієздатною.

Так як Зарічний районний суд м. Суми не перший рік активно висвітлює діяльність суду у друкованих засобах інформації та на телебаченні, а тому на загальних зборах колективу затверджено нове Положення про взаємодію Зарічного районного суду м. Суми із засобами масової інформації та журналістами, протокол від 17 березня 2017 року № 11 (далі, Положення).

У Положенні прописано права та обов’язки журналістів; доступ журналістів до приміщення суду та у судові засідання; доступ журналістів до судових рішень, матеріалів судового процесу; проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису; організаційні питання проведення інтерв’ю із суддями, прес-секретарем чи іншим працівником апарату суду, визначеним керівником апарату.

24 березня 2017 року головою суду Ганною Шелеховою затверджено Комунікаційну стратегію Зарічного районного суду м. Суми на 2017 – 2020 роки, яка є основним документом для здійснення зовнішньої та внутрішньої комунікації та включає в себе сукупність комунікативних засобів, методів, прийому і технік покликаних надати об’єктивну інформацію про діяльність суду і суддів, налагодження постійного зацікавленого діалогу із суспільством в інтересах забезпечення незалежності судової влади, гарантування законності та правопорядку, формування в суспільстві позитивного іміджу суду та судової системи України в цілому.

09 лютого 2017 року головою та керівником апарату Зарічного районного суду м. Суми проведено спільне заняття з працівниками роти поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Сумській області, на якому обговорено Тимчасовий порядок забезпечення охорони судів, органів та установ системи правосуддя, а також підтримання громадського порядку в них. Виступаючі звернули увагу присутніх на обов’язки працівників поліції, які виникають у них в процесі охорони приміщення Зарічного районного суду м. Суми та наголосила на важливості уникати конфліктних ситуацій та скарг із боку відвідувачів суду.

Зарічний районний суд м. Суми активно співпрацює із навчальними закладами, оскільки виховання правової культури у юнаків та дівчат є одним із важливих напрямків комунікаційної стратегії суду та із задоволенням проводить як лекції в навчальних закладах, так і Дні відкритих дверей в суді. Метою проведення таких просвітницьких заходів є покращення довіри громадян до судової системи, підвищення рівня правової освіти та ознайомлення з принципами судочинства.

26 січня 2017 року на базі ННІ права Сумського державного університету суддею Зарічного районного суду м. Суми Олексієм Сибільовим проведено майстер-клас на тему «Зміни до Конституції в частині судоустрою», який організовано Лігою студентів Асоціації правників України.

Щоденно у Зарічному районному суді м. Суми здійснюється моніторинг висвітлення діяльності у ЗМІ. Суддя-спікер та прес-секретар забезпечують підготовку і поширення матеріалів про діяльність суду у ЗМІ, направляють у відповідні видання офіційні заяви, спростування, роз’яснення у зв’язку із публікаціями про діяльність суду.

Зарічний районний суд м. Суми поважає роль представників ЗМІ у висвітленні подій, які стосуються судової системи, а тому з метою поширення в суспільстві об’єктивної і достовірної інформації завжди готовий до конструктивного діалогу.

Підсумовуючи можна сказати, що Зарічний районний суд м. Суми плідно попрацює у напрямку прозорості здійснення правосуддя, підвищення авторитету та довіри до судової влади в України.