Задати питання
flag Судова влада України

Зарічний районний суд м. Суми інформує про рівень своєї відкритості

12 липня 2017, 15:44

Колектив суду постійно працює над створенням ефективної системи взаємодії суду із засобами масової інформації та громадськістю. Даний напрямок є одним із пріоритетних у роботі суду.

Зарічний районний суд м. Суми інформує про комунікаційні заходи, які проводилися судом у другому кварталі 2017 року.

У другому кварталі сайт Зарічного районного суду було оновлено. Усі його розділи заповнювалися з урахуванням потреб громадян. Розроблювалися таким чином, щоб були зрозумілими і доступними для всіх користувачів, включаючи тих учасників судових справ, які самостійно представляють свої інтереси в суді. Крім того, всі розділи сайту наповнені актуальними, інформаційними матеріалами, а для їх підготовки використана проста, зрозуміла для громадян мова.

Активно заповнюються нові розділи:

  • «Публікації у ЗМІ» - додаються посилання на інтернет-видання, які у своїх публікація висвітлюють роботу Зарічного районного суду м. Суми. Крім того, коротко зазначається якого саме питання стосується публікація в засобах масової інформації;
  • «Інтерв’ю, коментарі, відповіді» - розділ містить посилання на відеосюжети, в яких працівники апарату суду надають коментарі з приводу розгляду резонансних справ;
  • «Фотогалерея» - у цьому розділі можна переглянути фото усіх зустрічей та заходів, які проводяться безпосередньо у приміщенні суду, або ж у яких беруть участь судді та працівники апарату суду;
  • «Відеогалерея» не лише цікавий розділ, але і корисний та пізнавальний. Містить усі відео, які знімалися у Зарічному районному суді м. Суми. В тому числі й цикл передач «Про суд» в рамках якого працівники апарату розповідають про головні інноваційні досягнення останніх років у судовій системі.

Оновлений веб-сайт суду презентований журналістам та адвокатам під час проведення відповідних зустрічей.

Із 13 квітня 2017 року кожного четверга, на телеканалі UA:Суми, виходить передача «Про суд». Це спільний проект Зарічного районного суду м. Суми із журналістами цього телеканалу в рамках якого працівники апарату розповідають про головні інноваційні досягнення останніх років у судовій системі. Метою даного проекту є підвищення обізнаності громадян про судові правила і процедури; надання інформації про діяльність Зарічного районного суду м. Суми; сприяння співпраці між судом, громадянами, громадськими організаціями та суспільством в цілому; формування довіри громадян до системи судочинства України через довіру до роботи суду, як ланки судової системи і загалом підвищення авторитету судової влади в суспільстві.

Не залишаються поза увагою керівництва суду підвищення кваліфікації суддів та працівників апарату. Проводяться заняття з суддями та працівниками апарату щодо вивчення нового та діючого законодавства.

Приділяється увага і вивченню етичних норм поведінки з метою уникнення конфліктних ситуацій при спілкуванні з громадянами. Взагалі питання щодо етики поведінки та спілкування працівників суду з відвідувачами тримається під постійним контролем керівництва суду, піднімається та обговорюється на оперативних нарадах, проводяться відповідні заняття.

Доброю традицією стало проведення днів відкритих дверей у суді. Проведення таких заходів у суді включає: ознайомчу лекцію, екскурсію приміщенням суду, відвідування судових засідань, спілкування з керівництвом суду, тощо. Такі заходи сприяють обізнаності громадян із специфікою роботи суду, слугують підґрунтям для правової грамотності й культури серед населення, особливо молоді. У другому кварталі студенти та учні відвідали суд 9 разів. Метою таких заходів є покращення довіри громадян до судової системи, підвищення рівня правової освіти та ознайомлення з принципами судочинства.

Також керівництвом суду проводяться вступні бесіди зі студентами, які проходять практику в суді, щодо цінностей судової системи та значення суду для громадян. Проходження студентами юридичних спеціальностей практики в суді є не просто одним із заходів правового виховання та підвищення загального рівня правової культури, а й можливістю для майбутніх правників визначитись із професійною долею та з власної точки зору сформувати враження про судову систему. Саме тому керівництво суду завжди розповідає студентам-практикантам про особливості вступу на державну службу та етапи продовження конкурсу на заміщення таких вакантних посад. Також для студентів проводять екскурсії приміщенням суду та їх інформують про роботу суду.

З метою налагодження дієвої взаємодії з іншими установами, популяризації роботи суду, обговорення та вирішення проблем, що виникають у спільній роботі, керівництво суду є постійним ініціатором та організатором зустрічей:

  • 21 квітня 2017 року у приміщенні суду головою суду Ганною Шелєховою було проведено ознайомчу бесіду з присяжними, склад яких затверджено рішенням Сумської міської ради від 29 березня 2017 року № 1937-МР. Учасникам заходу розповіли про їхні права та обов’язки, гарантії, що визначені законом.
  • у квітні - травні 2017 року судді Зарічного районного суду м. Суми Алла Сидоренко, Ірина Клімашевська та Олександр Капкін взяли участь у проведенні тренінгів на правові тематики в рамках проекту «Правове виховання старшокласників загальноосвітніх шкіл м.Суми»;
  • 31 травня 2017 року головний спеціаліст з кадрового забезпечення Марина Токар та прес-секретар Наталія Горкуша провели зустріч із особами, які перебувають на обліку в Сумському міському центрі зайнятості. Працівники апарату розповіли присутнім про особливості вступу на державну службу. Продемонстрували учасникам зустрічі як, користуючись сайтом Зарічного районного суду м. Суми, знайти не лише новину про оголошення конкурсу, але і всі необхідні документи
  • 16 червня 2017 року у приміщенні суду відбулася зустріч представників суду із журналістами. Метою проведеного заходу є зміцнення довіри до судової влади через налагодження ефективної роботи суду зі ЗМІ та координація такої діяльності особами, відповідальними за стан комунікації в суді.
  • 21 червня 2017 року у приміщенні Зарічного районного суду м. Суми відбулося навчання для адвокатів та працівників Регіонального і місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо користування оновленим сайтом суду. Також усім присутнім були вручені пам’ятки, розроблені в Зарічному районному суді м.Суми, щодо користування функціоналом «Інформація щодо стадій розгляду судових справ».

Підсумовуючи можна сказати, що Зарічний районний суд м. Суми плідно працює у напрямку прозорості здійснення правосуддя, підвищення авторитету та довіри до судової влади в України. Втім, у будь-якому разі, не можна ставити крапку на досягнутому, адже завжди є до чого прагнути і в подальшому будемо рухатися до визначеної цілі. Подальше максимальне висвітлення діяльності суду на web-сайті суду, в засобах масової інформації, телебаченні, сприятиме прозорості судової гілки влади.