flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

02 березня 2019 рік. Як стягнути аліменти та виконати судове рішення?

Пізнавально та корисно. В рамках проекту «Вас чекають в суді» відбулася чергова зустріч, 2 березня 2019 рік

Сьогодні субота, вихідний день, але Зарічний районний суд м. Суми «відчинив двері» для усіх бажаючих! 2 березня 2019 року в суді відбулася чергова зустріч в рамках проекту «Вас чекають в суді». Тема для обговорення: «Як стягнути аліменти та виконати судове рішення?».

У зустрічі приймали участь голова Зарічного районного суду м. Суми Ганна Шелєхова, суддя-спікер Ганна Кривцова, адвокат Семен Стадник та заступник начальника управління Державної виконавчої служби Марина Рудь. Долучилися до співпраці у даному проекті і працівники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області шляхом надання юридичних консультацій громадянам. В сьогоднішній зустрічі приймали участь заступник директора Валентина Волобуєва та начальник відділу забезпечення роботи контактного центру Олексій Рибалка.

Голова суду Ганна Шелєхова звернулася до усіх присутніх із вітальним словом та наголосила, що тема сьогоднішньої зустрічі є досить актуальною та болючою. Адже і в Зарічному районному суд м. Суми дана категорія справ є однією за найбільших. А метою таких зустрічей є підвищення рівня правової обізнаності громадян.

Адвокат Семен Стадник зупинився на процедурі стягнення аліментів в порядку наказного та позовного провадження, яка між ними різниця. Розповів про визначення розміру аліментів.

Семен Стадник також звернув увагу присутніх, що батьки можуть врегулювати питання сплати аліментів самостійно, без звернення до суду Але в той же час порадив тим, хто сплачує такі кошти добровільно, фіксувати документально їх сплату.  

Ганна Шелєхова також доповнила, якщо позивач прохає стягнути аліменти у твердій грошовій сумі – в такому випадку йому потрібно обґрунтувати чому саме таку суму прохає стягнути. І розмір аліментів встановлюється в кожному випадку індивідуально.

Суддя-спікер Ганна Кривцова зауважила, що обов’язок утримувати дитину лежить на обох із батьків, і якщо у відповідача по справі скрутне матеріальне становище, в такому разі може регулюватися лише розмір аліментів. Лектор у своєму виступі зупинилася на понятті «додаткові витрати на утримання дитини» та чим вони відрізняються від аліментів. 

Ганна Шелєхова звернула увагу, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. І кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених Циільним процесуальним кодексом України. Водночас наголосила, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов’язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених ЦПК України.

«Пам’ятайте, що результат справи залежить від Вас самих» - підсумувала свою доповідь Ганна Шелєхова.

Виступ заступника начальника управління Державної виконавчої служби Марини Рудь стосувався саме порядку виконання судових рішень у справах про стягнення аліментів. Лектор наголосила, що найбільша помилка громадян, це те, що вони думають, що суд сам направить виконавчий лист чи судовий наказ на виконання. «Це право позивача пред’являти судове рішення до виконання» - зауважила Марина Рудь.

Розповіла доповідачка і про можливість самостійного виконання боржником судового рішення, і про заходи примусу, які можливо застосувати до боржників.

Тема сьогоднішньої зустрічі викликала жваве обговорення та дискусію, в якій приймали участь більшість сьогоднішніх гостей.

На завершення зустрічі усі присутні подякували організаторам та лекторам за організацію та проведення цікавого заходу. А усі бажаючі звернулися до представників Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області та отримали відповіді на свої запитання.

А ми, у свою чергу, вкотре  звертаємося до громадян! Якщо Ви маєте змогу і бажання приймати участь у подальших зустрічах, якщо у Вас є цікаві та актуальні теми для обговорення – надсилайте їх на нашу електронну адресу: stat@zr.su.court.gov.ua. Будемо вдячні також за конструктивні пропозиції щодо покращення нашої подальшої роботи в рамках проекту.