flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Забезпечення доступу до правосуддя та інформації

Відповідальною особою за видачу судових рішень відповідно до вимог ЗУ «Про доступ до судових рішень» є керівник апарату суду Шевченко Алла Миколаївна, а в разі її відсутності, особа, що виконує обовязки керівника апарату суду каб. 312 (3-й поверх), телефон (0542) 600-453.

Відповідальною особою за доступ до публічної інформації є головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян та юридичних осіб Бондар Світлана Михайлівна, каб. 312 (3-й поверх), телефон (0542) 600-453.

Відповідальною особою за спілкування зі ЗМІ є головний спеціаліст із забезпечення зв`язків із засобами масової інформації (перс-секретар) Сидоренко Наталія Василівна, каб. 312 (3-й поверх), телефон (0542) 600-453.

Суддя-спікер Шелєхова Ганна Валеріївна каб. 303 (3-й поверх), телефон (0542) 600-801.

З метою оперативного надання інформації громадянам з питань, що виникають при зверненні до суду чи під час слухання судових справ, наказом керівника апарату Зарічного районного суду м. Суми № 36-к від 02 березня 2017 року відповідальними особами за надання такої інформації визначено:

- на 3-му поверсі головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян та юридичних осіб  Бондар Світлану Михайлівну (каб. 312, телефон (0542) 600-453), в разі її відсутності головного спеціаліста із забезпечення зв`язків із засобами масової інформації Сидоренко Наталію Василівну (каб. 312, телефон (0542) 600-453 );

- на 4-му поверсі головного спеціаліста із судової статистики Євтушенко Ганну Борисівну (каб.401, телефон (0542) 600-794), а в разі її відсутності головного спеціаліста з кадрового забезпечення Луценко Катерину Олександрівну (каб.401, телефон (0542) 600-794);

- на 5-му поверсі помічника судді Кулик Юлію Олександрівну (каб.503, телефон (0542) 600-466), в разі її відсутності помічника судді Міняйло Зою Борисівну (каб.507, телефон (0542) 600-465).

Наказом керівника апарату Зарічного районного суду міста Суми від 18 травня 2015 року визначено відповідальних осіб за доступ до правосуддя маломобільних груп населення та інших груп населення: старшого секретаря суду Головченко Надію Іванівну (3 – й поверх каб. 301 тел. 600-799).

До завдань та повноважень визначених працівників входить:
          - супровід осіб з особливими потребами приміщенням суду з наданням необхідної допомоги;
          - надання консультацій інформативного характеру.

Місця, де можна самостійно отримати інформацію, зразки процесуальних заяв, клопотань тощо:

у приміщенні Зарічного районного суду м. Суми встановлені інформаційні стенди (на першому та третьому поверхах), на яких розміщено: графік прийому громадян керівництвом суду, режим роботи суду, список суддів, списки справ призначених до розгляду, бланк інформаційного запиту, реквізити для сплати судового збору, реквізити для сплати штрафу та витяги із Закону України «Про судовий збір», правила внутрішнього трудового розпорядку суду, адреси та контактні телефони судів вищої інстанції, ВККСУ, ДСА України, ТУ ДСА України в Сумській області, інформація про Відділи державної виконавчої служби, інформація про органи, що надають безоплатну правову допомогу.

Крім того, на всіх поверхах будівлі, що займає Зарічний районний суд м. Суми (3 - 5-й та на 1-му) розміщені стенди, де містяться оголошення щодо інформації розміщеної на веб-сторінці суду, вимоги до цивільного позову, вимоги до адміністративного позову, вимоги до апеляційної скарги, вимоги до апеляційної скарги в кримінальному провадженні, порядок ознайомлення з матеріалами справа, порядок повернення помилково сплаченого судового збору.

Також на 3-му - 5-му поверхах розміщені стенди - пам’ятки про права та обов’язки осіб, які беруть участь у цивільному процесі та окремо сформовані папки із зразками найбільш затребуваних процесуальних заяв та позовів, та інша корисна інформація, яка може стати в нагоді під час перебування в суді.

На третьому поверсі знаходиться інформаційний кіоск, за допомогою якого відвідувачі суду можуть самостійно отримати доступ до веб-сторінки на суду на порталі «Судової влади України», переглянути список справ, призначених до розгляду, отримати інформацію про стан розгляду справ, здійснити електронний пошук справи за номером, датою призначення або за учасником процесу.

Відповідальні осіоби за функціонування інформаційно-платіжного терміналу та надання допомоги відвідувачам суду в його користуванні: головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян та юридичних осіб Бондар Світлана Михайлівна (3-й поверх, каб. 312, телелефон (0542) 600 453) та головний спеціаліст із забезпечення зв'язків з засобами масової інформації (перс-секретаря) Сидоренко Наталія Василівна (3-й поверх, каб. 312, телефон (0542) 600 453). 

Одним із ресурсів комунікативних технологій є веб-сторінка Зарічного районного суду м. Суми на порталі «Судова влада», оновлення інформації на якій відбувається щоденно, а саме: розділ новини та події, списки автопризначених справ, що надійшли вперше, списки справ призначених до розгляду, інформація щодо стадій розгляду судових справ та по справам, що можуть мати суспільний інтерес тощо. В розділі «Інформація для громадян» можна знайти зразки процесуальних заяв та найбільш типових позовних заяв. Форму для електронного інформаційного запиту на отримання публічної інформації можна заповнити в розділі «Доступ до публічної інформації».

На сторінці суду в соціальній мережі Фейсбук: https://bit.ly/2Fod1S5 можна спостерігати за перебігом резонансних справ та іншими цікавими новинами, що відбуваються в суді.