flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Щодо повернення помилково сплаченого судового збору (у випадку неподання заяви до суду)

Питання щодо повернення сплаченої суми судового збору в разі неподання до суду заяви, скарги чи неотримання копій документів регулюється Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевого бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 року № 787.

Даним наказом затверджено форму Подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету, яке надається платнику органом, що контролює справляння надходжень бюджету (крім органів фіскальної служби України).

Подання на повернення коштів помилково зарахованого судового збору до органів Державної казначейської служби України повинно здійснюватись судами виключно за формою, затвердженою зазначеним наказом.

При зверненні до суду із заявою про повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів слід обов'язково зазначити таку інформаці:

       Подання видається для подальшого пред’явлення його до органів Державної казначейської служби України. У разі повернення заяви та подання відповідними органами Державної казначейської служби України заявникам без виконання слід отримати письмову відповідь із зазначенням причин  відмови у прийнятті подання і заяви до виконання.