Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Звичайно захист прав громадян – найперша і найголовніша функція судової системи. Але в тому числі одним із головних напрямків роботи Зарічного районного суду м. Суми є активна комунікація та інформаційно-просвітницька діяльність, що направлені на належне формування правосвідомості громадськості та позитивного іміджу суду.
Постійно використовуємо офіційний веб-сайт Зарічного районного суду м. Суми як джерело інформації. Зазвичай не чекаємо, доки у нас попросять інформацію журналісти, а даємо її першими. Але використовуємо не лише сайт, а і соціальні мережі: Фейсбук, Інстаграм, Телаграм, відео додаємо на Ютуб. Адже у кожної соцмережі своя аудиторія, і розповідаючи про роботу суду не лише на сайті суду – таким чином ми залучаємо та інформуємо якнайширшу кількість громадян.
З метою підвищення рівня правової обізнаності населення судді та працівники апарату готують статті на актуальні теми. Так у 2019 році матеріали, підготовлені головою суду Ганною Шелєховою та помічником судді Аллою Рубаненко, опубліковані:
Проведення просвітницької роботи
Активна комунікаційна робота Зарічного районного суду м. Суми направлена не лише на журналістів, які поширюють потім інформацію про суд через власні ресурси. В суді постійно проводяться зустрічі та круглі столи з юристами (адвокатами, прокурорами, слідчими, працівниками центрів надання безоплатної вторинної допомоги). Зазвичай обговорюються судова практика та рекомендації вищих судів щодо конкретної категорії справ, новели законодавства, судова реформа.
З початку року в суді проведено цілий ряд зустрічей з метою інформування громадськості про початок роботи підсистеми «Електронний суд» в тестовому режимі: лектори розповідали про переваги роботи підсистеми «Електронний суд», показували як пройти авторизацію в підсистемі та створити власний кабінет.
15 січня 2019 року на телеканалі UA:Суми вийшла передача, за участю працівників суду, де також йшла мова про початок роботи підсистеми «Електронний суд», переваги її використання та роз’яснено порядок реєстрації в підсистемі.
Частими гостями в суді є школярі та студенти. Для школярів та студентів проведено 41 день відкритих, 6 уроків справедливості для учнів молодших класів та 15 лекцій на базі шкіл, міських бібліотек та професійно-технічних навчальних закладів.
Ще однією формою взаємодії зі школярами та студентами є проведення модельних судових засідань, яких у 2019 році проведено 3 (зі студентами, учнями 9 класу та учнями 3 класу). Усе відбувалося як у справжньому суді. Студенти-юристи завчасно отримували фабулу зі справи, яка розглянута в Зарічному районному суді м. Суми, та мали час аби вивчити та дослідити всі нюанси для прийняття законного рішення. Хлопці та дівчата готували позовну заяву та самі матеріали справи, свої пояснення виклали у письмовому вигляді. А школярі вирішували казкові спори, але в той же час змогли побувати у ролі суддів, працівників суду та учасників справи. Метою проведення таких модельних судових засідань є активізація навчально-пізнавальної діяльності школярів та студентів, пропагування доступності суду та підвищення якості підготовки майбутніх фахівців.
Відеоролики, виступи на радіо та телебаченні
З метою підвищення обізнаності громадян про судові правила і процедури, інновації, що використовуються в судах; надання інформації про діяльність Зарічного районного суду м. Суми; формування довіри суспільства до системи судочинства України і підвищення авторитету судової влади, працівники суду протягом року самостійно знімали короткі відеоінструкції. Теми обирали актуальні для громадськості:
Такі відеоролики були інформативними, цікавими та корисним для пересічних громадян. Про це свідчить велика кількість переглядів, поширень та «лайків» у соціальних мережах.
На обласному радіо «Слобода FM» вийшло 3 передачі, в яких працівники апарату розповідали про:
Також у 2019 році за ініціативи та активної участі Зарічного районного суду м. Суми разом із ГО Сумською платформою реформ створено мультфільм «Сучасні інструменти суду» про актуальні інструменти суду, довідники та реєстри, що значно зекономлять час, допоможуть громадянам уникнути зайвих черг та підготуватися до візиту в суд.
18 жовтня 2019 року голова суду Ганна Шелєхова в ранковому прямому ефірі передачі "На часі: РАНОК", на телеканалі UA:Суми розповідала як не постраждати від торгівлі людьми та хто перебуває в зоні ризику, на що звертати увагу при працевлаштуванні за кордоном, які ознаки сумнівних об'яв про працевлаштування.
Проект Вас чекають в суді
Із лютого 2019 року в Зарічному районному суді м. Суми розпочато новий проект під назвою «Вас чекають в суді». Один раз на місяць, у вихідний день, запрошуємо громадян прийти до суду та отримати від працівників суду, і не тільки, інформацію про суд та судові процедури. Метою проекту є підвищення обізнаності громадян про судові правила та процедури, про новації, що впроваджуються в судах. Усього у 2019 році проведено 11 зустрічей. На сайті суду створено окремий розділ, де розміщують підсумки кожної зустрічі та різні інформаційні матеріали.
Підсумовуючи можна сказати, що Зарічний районний суд м. Суми плідно працює у напрямку прозорості здійснення правосуддя, підвищення авторитету та довіри до судової влади в України. Але незважаючи на усі позитиви, суд не зупиняється на досягнутому, тому постійно працює над побудовою нових комунікаційних стратегій задля забезпечення відкритості, доступності та прозорості у своїй діяльності.