Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
2020 рік мабуть став особливим для кожного. Запроваджений на початку минулого року карантин також вплину і на життя суду. Позитивними чи негативними були зміни? Про це далі…
Ні для кого не секрет, що дні відкритих дверей раніше в суді проходили чи не щодня. Ми постійно проводили екскурсії та пізнавальні лекції на різні теми для школярів та студентів. Але з початком карантину діти перейшли на дистанційне навчання, а в суді, з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції, було обмежено допуск осіб, які не є учасниками судового процесу. Спочатку стало трішки сумно, а потім ми освоїли нову для нас програму Zoom та перейшли до формату онлайн спілкування з молоддю. Ми запровадили новий проект «Досвід суду – крок до знань», що являє собою онлайн спілкування суддів зі студентами та школярами на різну правову тематику. Підготовка звісно займає багато часу, але такий формат спілкування дає змогу суддям у своєму щільному графіку знайти 30-40 хвилин та поспілкуватися з молоддю. Подібні заходи є дуже корисними для виховання молодого покоління, вони висвітлюють роботу суду, сприяють підвищенню рівня правової культури та формуванню поваги до суду. За час існування проекту, з вересня по грудень 2020 року, було проведено 45 онлайн зустрічей, до яких долучилося більше 2 тисяч осіб.
Прийом громадян керівництвом суду також переведено в онлайн формат, оскільки на період карантину в суді припинено проведення особистого прийому. Із позитивного:
Дуже доречною стала і трансляція судових засідань онлайн на офіційний канал YouTube «Судова влада України». Такі онлайн трансляції є не лише забезпеченням гласності судочинства, але і прикладом прогресивності судової влади в Україні. Усього у 2020 році Зарічним районним судом м Суми забезпечено онлайн транслювання 11 судових засідань. Зручним є також те, що навіть якщо особа не змогла переглянути судове засідання в режимі онлайн – вона завжди зможете це зробити, переглянувши його архівний запис на вебпорталі «Судова влада України».
Ще одним нашим досягненням є зйомки коротких інформаційних відеороликів на актуальні для громадськості теми. Наприклад:
Такі відеоролики були інформативними, цікавими та корисним для пересічних громадян, про що свідчить велика кількість переглядів, поширень та «лайків» у соціальних мережах.
Активно учасники судових процесів використовували можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції (1294) та отримання судових повісток у вигляді sms-повідомлень (2370 за рік).
Тож можемо зробити висновок, що карантин – це не привід сумувати, а, навпаки, стимул до вивчення нового та реалізації креативних ідей.