Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Зарічний районний суд м. Суми сприяє вихованню правової культури у молодого покоління нашої держави!
З метою активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів, підвищення якості підготовки фахівців та налагодження ефективної співпраці студентів із судом, 11 грудня 2017 року в Зарічному районному суді м. Суми відбулося перше модельне судове засідання зі студентами-правниками. Цього разу учасниками стали студенти Навчально-наукового інституту права Сумського державного університету.
Захід відбувався у формі моделювання судового розгляду матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство). Студентам випала можливість на собі відчути, як це бути суддею, секретарем судового засідання, судовим розпорядником, прокурором, адвокатом, обвинуваченим, представником потерпілого та свідком у кримінальному провадженні.
За регламентом майбутні юристи завчасно отримали фабулу справи та мали час, аби вивчити та дослідити всі нюанси для прийняття законного рішення. Хотілося б зауважити, що таку фабулу студенти отримали зі справжньої кримінальної справи, яка розглянута в Зарічному районному суді м. Суми декілька років тому. Варто відмітити, що учасники серйозно віднеслися до поставлених перед ними задач та ґрунтовно підготувалися до інтерактивної гри.
В якості експертів для обговорення та підбиття підсумків проведеного модельного засідання взяли участь голова Зарічного районного суду м. Суми Ганна Шелєхова, суддя-спікер суду Ірина Клімашевська, адвокати Сергій Шевченко та Павло Кравченко.
Після «оголошення вироку суддею» та закриття судового засідання виступили усі експерти. Кожен із них проаналізував хід модельного судового засідання та звернув увагу усіх учасників на помилки і неточності, що були ними допущені.
По закінченню заходу голова суду Ганна Шелєхова подякувала учасникам за активну участь.
«Модельне судове засідання – це не лише унікальний простір спілкування студентів-правників з органами судової влади, а і можливість для майбутніх спеціалістів застосувати здобуті знання, уміння, навички на практиці» - наголосила Ганна Шелєхова.