flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Дев’ятикласники завітали до суду, 01 жовтня 2019 рік

01 жовтня 2019 року учні 9-го класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 23 завітали до Зарічного районного суду м. Суми на екскурсію.

Зустріла та привітала гостей у приміщенні суду прес-секретар Наталя Сидоренко, коротко розповіла як поводити себе у приміщенні суду. Потім для хлопців та дівчат проведено оглядову екскурсію приміщенням суду. Спочатку вони відвідали архів суду та дізналися як зберігаються справи та як вони знищуються, яка найдавніша справа тут зберігається.

 

 

 

 

  

Школярам Наталя Сидоренко розповіла про встановлений у приміщенні суду інформаційний кіоск, за допомогою якого відвідувачі суду можуть самостійно переглянути список справ, призначених до розгляду; отримати інформацію про стан розгляду справ; банківські реквізити для сплати судових витрат; здійснити електронний пошук справи за номером, датою призначення або за учасником процесу. Спробували школярі самостійно знайти справу за власним прізвищем.

Потім хлопців та дівчат запросили до залу судового засідання, де вони спілкувалися з керівником апарату суду Аллою Шевченко. Вона розповіла хлопцям та дівчатам про роботу суду, пояснила які справи розглядають судді кожного дня. Дізналися школярі й про інноваційні технології, що використовуються в роботі суду. Алла Шевченко розповіла про запровадження в тестовому режимі роботи підсистеми «Електронний суд», про можливість проведення судових засідань у режимі відеоконференції та отримання судової повістки на власний мобільний телефон у вигляді sms-повідомлення.

Помічник голови суду Юлія Хілько розповіла школярам про відповідальність неповнолітніх. Говорили з учнями також і про булінг учасника освітнього процесу, про правові наслідки та відповідальність, як протидіяти булінгу та попередити прояви жорстокості й насильства у дитячому середовищі.

На конкретних життєвих ситуаціях Юлія Хілько пояснила присутнім до яких негативних наслідків можуть призвести прояви булінгу. Лектор пояснила також, що таке кібербулінг та як від нього себе захистити. Вона також звернула увагу, що дуже часто діти, які є «жертвами булінгу», в подальшому самі стають обвинуваченими у кримінальних справах. А життя потерпілих може змінитися назавжди, і вони можуть мати проблеми зі здоров’ям на усе життя.

На завершення візиту гості висловили щирі слова вдячності за зустріч, в процесі якої вони дізнались не тільки про те, як функціонує суд, а й іншу цікаву інформацію.

Сподіваємося, що діти провели свій час цікаво та з користю, що сприятиме формуванню поваги до суду, підвищенню рівня правової культури.