Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
13 грудня 2019 року в Зарічному районному суді м. Суми пройшов черговий день відкритих дверей. Цього разу до суду завітали учні 10-го класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 ім. Д. Турбіна.
З хлопцями та дівчатами спілкувалися працівники суду: помічник голови суду Юлія Хілько та прес-секретар суду Наталія Сидоренко.
Спочатку школярі відвідали архів суду та дізналися, що деякі справи тут зберігаються з 1974 року. Працівники архіву відповіли на запитання дітей щодо строків зберігання справ та їх знищення. Потім гостей запросили до залу судового засідання. Наталія Сидоренко розповіла школярам про роботу суду, які справи розглядаються в суді, разом з’ясували, які саме місця в залі судового засідання займають судді, прокурори, адвокати, секретар судового засідання, а також підозрюваний чи обвинувачений.
Більш детально Наталія Сидоренко розповіла школярам хто ж саме працює в суді, про специфіку роботи працівників апарату. Виступаюча наголосила, що робота юриста вимагає постійного навчання та підвищення власного рівня кваліфікації.
Помічник голови суду Юлія Хілько розповіла школярам про відповідальність неповнолітніх. Говорили з учнями також і про булінг учасника освітнього процесу, про правові наслідки та відповідальність, як протидіяти булінгу та попередити прояви жорстокості й насильства у дитячому середовищі.
На конкретних життєвих ситуаціях Юлія Хілько пояснила присутнім до яких негативних наслідків можуть призвести прояви булінгу. Лектор пояснила також, що таке кібербулінг та як від нього себе захистити. Вона також звернула увагу, що дуже часто діти, які є «жертвами булінгу», в подальшому самі стають обвинуваченими у кримінальних справах. А життя потерпілих може змінитися назавжди, і вони можуть мати проблеми зі здоров’ям на усе життя. Також отримали школярі закладки з інформацією про те, куди звертатися якщо вони стали жертвою булінгу.
Працівники суду побажали школярам наснаги в здобутті нових знань, успішного вибору життєвого шляху та повної реалізації своїх можливостей! А також наголосили про відповідальне ставлення до обрання майбутньої професії.
Сподіваємось, що учні отримали корисну для них інформацію про почесну, і той же час, напружену та відповідальну роботу суддів та працівників апарату суду. Подібні заходи є досить корисними для виховання молодого покоління, висвітлюють роботу суду та спонукають молодь до вивчення права, набуття знань з юридичних питань, які знадобляться в майбутньому.