Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
25 липня 2019 року в актовій залі Сумського окружного адміністративного суду відбулася презентація звіту за результатами дослідження задоволеності відвідувачів судів окремими аспектами роботи суду за методологією КГЗ в рамках системи оцінювання роботи суду (СОРС) в Сумській області, в якому взяла участь і прес-секретар Зарічного районного суду м. Суми Наталія Сидоренко. Опитування проводила громадська організація «Північна правозахисна група в рамках проекту «Проведення опитувань учасників судових проваджень з використанням методології карток громадянського звітування (КГЗ) в Чернігівській та Сумській областях», що реалізовувався за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Нове правосуддя».
Протягом квітня-травня 2019 року проведено опитування відвідувачі в 23 судах Сумської області. Опитування проводилися безпосередньо в приміщеннях судів шляхом індивідуального інтерв’ю та анкетування. Всього по області було опрацьовано 1499 анкет відвідувачів суду. Середня оцінка всіма респондентами по регіону – 4,56 (за 5-бальною шкалою).
Як зазначила Наталія Єсіна, координаторка проекту в Сумській області, метою цього дослідження було вивчення думки громадян, які є відвідувачами судів та користувачами судових послуг задля сприяння налагодження належної комунікації та взаємодії між судами та громадськістю, а також вдосконаленню роботи судів в цілому.
В ході даного опитування була зібрана та проаналізована інформація за такими параметрами як доступність суду, зручність та комфортність перебування в суді, повнота та ясність інформації, прийнятність витрат, пов’язаних зі зверненням до суду, доступність правової допомоги у разі необхідності, дотримання термінів судового розгляду, сприйняття роботи працівників апарату суду, сприйняття роботи судді. Середній інтегральний показник по всім зазначеним параметрам – вимірам якості по 23 судах області становить 4,60 балів.
Доступність судів області відвідувачі оцінили на 4,41 бал, зауваження від респондентів в різних судах були схожими, адже люди зазначали про проблеми з доступом до приміщення суду людей з інвалідністю, замалою парковкою для автомобілів, неможливістю оплатити послуги адвоката тощо.
Середня оцінка зручності і комфортності перебування в судах області є найвищою – 4,71 бал. Під час підрахунків, до уваги бралась достатність освітлення, місць для роботи з документами, чистота та прибраність в будівлях суду, доступ до побутових приміщень (туалетів). Щодо повноти та ясності інформації в судах, відвідувачі оцінили цей показник на 4,65 балів. Оцінка сприйняття роботи працівників суду – 4,64. Дотримання термінів судового розгляду – 4,49. Щодо роботи суддів, опитувані поставили 4,69 балів. В цьому блоці питань оцінювалась неупередженість судді, надання можливостей обґрунтувати позицію на засіданні, коректність, ввічливість та інші показники.
Учасники обговорення погодились з тим, що подібні проекти важливі та підвищують рівень довіри до судів в суспільстві, адже відвідувачі відчувають зацікавленість їхньою думкою та бачать реальні зміни.