Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
10 травня 2023 року керівник апарату Зарічного районного суду м. Суми Алла Шевченко взяла участь як викладач у тренінгу для керівників апаратів судів “Роль керівника апарату в судовому адмініструванні”, що був проведений Національною школою суддів України, під час якого поділилася досвідом взаємодії зі Службою судової охорони, правоохоронними органами та адвокатурою. Важливим є те, що Алла Шевченко входила до складу групи розробників цього тренінгу, а кожен із членів команди зробив свій професійний внесок у розвиток тренінгу шляхом створення навчального матеріалу.
Керівник апарату суду поділилася досвідом та практичними порадами щодо спільних комунікаційних заходів зі Службою судової охорони, правоохоронними органами та органами адвокатури, проведених насамперед під час зустрічей в рамках проєкту «Вас чекають в суді».
Окремо розповіла про запроваджений проєкт «Правова допомога в суді», який став можливим завдяки спільним зусиллям керівництва суду та Регіонального центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги у Сумській області.
Під час виступу Алла Шевченко також зазначила, що в повсякденній роботі взаємодія з правоохоронними органами та адвокатами переважно зводиться до листування щодо отримання інформації та документів по справах та звернула увагу, що право правоохоронних органів на одержання інформації не є абсолютним і повинно реалізовуватися з урахуванням обмежень, встановлених законом, як зазначено в рішенні Ради суддів України № 2 від 25.01.2019 року. Поділилася досвідом організації роботи суду у вихідні дні з метою виконання завдань кримінального провадження, дотримання норм Кримінального процесуального кодексу України.
Під час виступу спікер також висвітила механізми взаємодії керівника апарату суду зі службою судової охорони.
На жаль вже другий рік ми всі живемо та працюємо в умовах війни і повинні підлаштовуватись під реалії сьогодення. Майже кожного дня, а іноді по декілька разів на день, повітряна тривога застає нас в робочий час: під час судових засідань, прийому та реєстрації документів в канцелярії, розподілу судових справ та виконання судових рішень, коли в приміщенні перебувають відвідувачі суду. Дуже часто повітряна тривога лунає і коли людина щойно прийшла до суду. Марне очікування незручне для всіх, тому Алла Шевченко поділилася досвідом як організована робота в суді під час повітряної тривоги, в тому числі і завдяки працівникам Служби судової охорони, зокрема де можна залишити документи на реєстрацію, як дізнатись на коли відкладено судове засідання у зв’язку з повітряною тривогою та де в цей час відбувається розподіл судових справ.
Після тренінгу Алла Шевченко також взяла участь в окремому онлайн-заході для тренерів за участю лише розробників і майбутніх викладачів, під час якого поділилася досвідом, розповіла як користуватися матеріалами модуля та надала пропозиції до майбутніх семінарів.