flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Пізнавально та корисно. В рамках проекту «Вас чекають в суді» відбулася чергова зустріч13 липня 2019 рік

13.07.2019 року в Зарічному районному суді м. Суми відбулася чергова зустріч в рамках проекту «Вас чекають в суді». Тема для обговорення: «Порядок видачі, виконання та скасування судового наказу. Порядок виконання судових рішень за межами України».

У зустрічі приймали участь голова Зарічного районного суду м. Суми Ганна Шелєхова, провідний спеціаліст  Управління державної виконавчої служби ГТУЮ в Сумській області Максим Лютий, завідувач сектору судової роботи та міжнародного співробітництва ГТУЮ в Сумській області Богдан Панасенко. Долучилися до співпраці у даному проекті і працівники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області шляхом надання юридичних консультацій громадянам.

Голова суду Ганна Шелєхова розпочала суботній захід та розповіла, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, який видається за результатами розгляду вимог про:

Ганна Шелєхова розповіла слухачам, які вимоги до судового наказу та порядок його розгляду. Додатково зупинилися на процедурі скасування судового наказу, що протягом 15 днів з дня вручення копії судового наказу боржник може подати заяву про його скасування до суду, який його видав (крім випадків видачі судового наказу відповідно до п.п.4,5 ч.1 ст.161 ЦПК). У разі видачі  судового наказу про стягнення аліментів у розмірі від доходу в залежності від кількості дітей,  боржник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів. У разі видачі судового наказу про стягнення аліментів відповідно до  п.п. 4,5 ч. 1 ст. 161 ЦПК України, судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому главою 3 розділу V ЦПК України.

Учасникам заходу голову суду Ганна Шелєхова також роз’яснила, що за подання судового наказу сплачується судовий збір 192 грн. 10 коп., що значно менший ніж за подання позову і процедура розгляду займає значно менше часу, а за подання  заяви про скасування судового наказу судовий збір становить – 96,05 грн..

В ході бесіди була наведена статистика Зарічного районного суду м. Суми щодо видачі судових наказів у 1 півріччі 2019 року у порівнянні з 1 півріччям 2018 року.

 

1 півріччя 2018р.

                         

 

1 півріччя 2019р.

409

розглянуто, з них:

872

54

аліменти

49

354

ЖКП

812

1

заробітна плата

10

0

за договором

1

За 1 півріччя 2018 року  було скасовано – 19 судових наказів, а у 1 півріччі 2019 року – 49.

Голова Зарічного районного суду м. Суми Ганна Шелєхова наголосила, що на сайті суду, за посиланням https://zr.su.court.gov.ua, можна знайти зразки заяв про видачу судового наказу про стягнення аліментів, стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та зразок заяви про скасування судового наказу.

Представник сектору судової роботи та міжнародного співробітництва ГТУЮ у Сумській області Богдан Панасенко розповів про порядок виконання судових рішень поза межами України у відповідності до Конвенції  про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах,  Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах та інше. Щодо повного переліку нормативно-правових актів можна ознайомитися за посиланням https://minjust.gov.ua/international_legal_cooperation_in_civil_and_criminal_matters.Богдан Панасенко звернув увагу на процедуру та порядок оформлення пакету документів, які разом з клопотанням направляються для іншої країни на виконання через Управління юстиції. Пакет документів повинен бути прошитий та перекладений на мову запитуваної країни. Спікер наголосив, якщо виникають питання щодо виконання судового рішення поза  межами України  відділ судової роботи та міжнародного співробітництва ГТУЮ у Сумській області надає консультацію і громадяни можуть звертатися по допомогу за адресою: вул. Герасима Кондратьєва, 28 м. Суми.

Спеціаліст Управління ДВС ГТУЮ у Сумській області Максим Лютий розповів про порядок виконання судового наказу відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», адже судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими для виконання судових рішень. Всі судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України. У разі відмови боржником добровільно виконати судове рішення державний виконавець попереджає його про примусове виконання рішення зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов’язаних з провадженням виконавчих дій.

Слухачі задавали спікерам питання на які отримали вичерпні відповіді, а в спірних питаннях намагалися знаходили вірні шляхи вирішення.

А ми, у свою чергу, вкотре  звертаємося до громадян! Якщо Ви маєте змогу і бажання приймати участь у подальших зустрічах, якщо у Вас є цікаві та актуальні теми для обговорення – надсилайте їх на нашу електронну адресу: stat@zr.su.court.gov.ua. Будемо вдячні також за конструктивні пропозиції щодо покращення нашої подальшої роботи в рамках проекту.