flag Судова влада України
Перелік судів, від яких передано територіальну підсудність.

Школярам розповіли про правопорушення та відповідальність неповнолітніх, 27 лютого 2023 рік

27 лютого 2023 року суддя Зарічного районного суду м. Суми Микола Шершак провів онлайн-зустріч зі школярами 11 класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3.
 
Тема зустрічі: «Відповідальність неповнолітніх». На жаль серед підлітків є поширеною думка, що за їх правопорушення відповідають батьки й вони не будуть покарані, тому, що не досягли повноліття. Але насправді це твердження є помилковим. Законодавством передбачено конкретні випадки, коли юридична відповідальність неповнолітніх починається з 16 років, а за вчинення деяких кримінальних правопорушень і з 14 років.
 
З метою покращення обізнаності учнів, суддя розповів їм про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх. Пояснив з якого віку дитину, що вчинила правопорушення можуть притягнути до відповідальності, та за які вчинки.
 
Приклади реальних історій з судової практики щодо вчинення злочинів неповнолітніми особами вразили слухачів. Дітям було над чим замислитися та зробити відповідні висновки, звернути увагу на свою поведінку.
Учні подякували за цікаву та змістовну лекцію.