flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Учням розповіли про відповідальність неповнолітніх

28 вересня 2021, 15:54

28 вересня 2021 року відбулася онлайн зустріч з учнями 8-х класів КУ Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7.

Спілкувався з дітьми суддя Зарічного районного суду м. Суми Микола Шершак, який розповів про адміністративну і кримінальну відповідальність неповнолітніх. Суддя роз’яснив школярам, що кожен повинен неухильно дотримуватися власних обов’язків та не порушувати прав інших, а також усвідомлювати, що відповідальність та заходи впливу за скоєння правопорушень є досить серйозними. Микола Шершак пояснив хлопцям та дівчатам які покарання можуть бути застосовані до неповнолітніх за вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень. На прикладі реальних справ, що розглянуті в Зарічному районному суді м. Суми, він розповів дітям до яких видів відповідальності притягнуто неповнолітніх обвинувачених, скільки таких справ розглянуто в суді за останні декілька років та хто із суддів розглядає таку категорію справ.

Також говорили про суд, які справи розглядає суд першої інстанції. Метою проведення таких заходів є підвищення рівня правової освіти та правової свідомості, щоб діти розуміли що за протиправну поведінку настає відповідальність.

Сподіваємось, що учні отримали корисну та цікаву для них інформацію.