flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

5 жовтня 2021 року починають функціонувати підсистеми (модулі) ЄСІТС

05 жовтня 2021, 09:37

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) - далі Положення.

З 5 жовтня 2021 року починають функціонувати три підсистеми (модулі) ЄСІТС:

✅ електронний суд;

✅ електронний кабінет;

✅ система відеоконференцзв’язку.

З початком функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС згідно з Положенням та відповідно до вимог процесуального законодавства (пункту 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, пункту 6 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства, пункту 6 статті 14 Цивільного процесуального кодексу України) адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки повинні зареєструвати свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС у добровільному порядку.

Наголошуємо, що реєстрація в Електронному кабінеті здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП), однак не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

При проходженні реєстрації в Електронному суді в нагоді Вам стане покрокова інструкція як почати користуватися Електронним судом, з якою Ви можете ознайомитися на сайті Зарічного районного суду м. Суми в підрозділі «Функціонування окремих підсистем ЕСІТС» розділу «Громадянам» або за посиланням https://bit.ly/3mkvjpz.

Електронний суд