flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Безпечне працевлаштування за кордоном

18 жовтня 2021, 14:35

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми.

Це  ще один привід нагадати про актуальність проблеми та черговий раз поінформувати про можливі ризики та про надання допомоги постраждалим особам від торгівлі людьми.

Працівники суду також не стали осторонь цього питання та зняли соціальний відеоролик на дану тематику.

Нажаль, з кожним роком, навіть не дивлячись на канатин, збільшується кількість громадян України, які їдуть працевлаштовуватись за кордоном. Шукаючи кращого життя, люди стають жертвами шахрайських схем, які використовують їхню наївність, правову неграмотність та становлять реальну загрозу потрапити в ситуацію експлуатації, яка є однією із форм торгівлі людьми. 

Щоб не потрапити в тенета трудової експлуатації не погоджуйтесь на нелегальне працевлаштування, не користуйтеся послугами неперевірених посередників та заздалегідь подбайте про свої права та безпеку.

Правова обізнаність громадян - запорука успішної боротьби з  негативним явищем, як торгівля людьми.

З метою безпечного пошуку роботи за кордоном та працевлаштування варто, звертати увагу на такі основні моменти:

  1. Поцікавтесь в мережі інтернет про відгуки та досвід з працевлаштування свого майбутнього роботодавця. Якщо вам пропонують домовлятися про умови праці після прибуття до іншої країни, будьте обережні, це може вказувати на шахрайські схеми.
  2. Майте необхідні документи для працевлаштування за кордоном – робочу візу (окрім Польщі), дозвіл на роботу, договір із працедавцем, закордонний паспорт.
  3. Паспорт тримайте постійно при собі. Довіряйте свої документи лише уповноваженим посадовим особам.
  4. Зробіть ксерокопії та скан-копії паспортів. Копії паспортів тримайте з собою, а скан-копію збережіть у своїй електронній пошті.
  5. Повідомте своїх близьких та рідними про свого майбутнього роботодавця. Підтримуйте з ними постійний контакт, домовтеся телефонувати у визначений час.
  6. Дізнайтеся про контакти та місцезнаходження державних структур, поліції, консульських та посольських установ, що можуть допомогти в разі виникнення непередбачених ситуацій.

Щоб підвищити власну обізнаність про правила безпечної подорожі та працевлаштування пропонуємо пройти онлай квест, який розроблений Міжнародною організацією з міграції https://bit.ly/3jcxKtt.

Віртуальна пригода дозволить Вам перевірити, що може статися, якщо підпишете контракт, не прочитавши його, погодитеся перевезти посилку від незнайомця за кордон, віддасте свій паспорт роботодавцю чи  приймете інші ризиковані пропозиції під час подорожі.

Краще зробити сотню помилок у віртуальній грі, аніж одну — в реальному житті.