Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
26 січня 2022 року голова суду Ганна Шелєхова провела онлайн зустріч з присяжними Зарічного районного суду м. Суми, склад яких затверджено рішенням СМР від 29 січня 2020 року № 6362-МР. Під час зустрічі підводили підсумки роботи присяжних у 2021 рік та говорили про кількість розглянутих справ за їх участі, скільки осіб було увільнено від виконання обов’язків з різних причин.
Ганна Шелєхова нагадала усім присутнім, що присяжні мають статус судді та на них поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів на час виконання ними обов’язків у суді. Акцентувала увагу голова суду також на обов’язок присяжних, які протягом 2021 року були залучені для участі у здійсненні правосуддя, подати електронні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік. Заповнення такої декларації відбувається на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за визначеною формою.
Ганна Шелєхова наголосила, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Лектор також наголосила, що присяжні мають повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя.. У таку разі присяжного може бути увільнено від виконання обов’язків присяжного.
До онлайн зустрічі приєдналася також бухгалтер територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області Вікторія Михайленко та розповіла про нарахування та виплату грошової винагороди присяжним за час виконання ними обов’язків у суді. Спікер пояснила, що присяжні отримують грошову винагороду. За час виконання ними обов’язків у суді, їм виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу.