Зарічний районний суд м. Суми повідомляє, що відповідно до ст. ст. 18 ч.2, 234 ч.4 Цивільного процесуального кодексу України деякі категорії справ окремого провадження розглядаються колегією у складі одного судді і двох народних засідателів, які при здійсненні правосуддя користуються всіма правами судді.
Згідно ст. 59 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів»:
1. Народним засідателем може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.
2. Не підлягають включенню до списків народних засідателів громадяни:
1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя;
3) які мають не зняту чи не погашену судимість;
4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси;
5) громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років;
6) особи, які не володіють державною мовою.
3. Особа, включена до списку народних засідателів, зобов'язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.
У зв’язку із закінченням у грудні терміну дії рішення Сумської міської ради, яким було затверджено список народних засідателів, Зарічний районний суд м. Суми готує списки народних засідателів для подальшого затвердження міською радою.
Особи, які бажають бути включені до списку народних засідателів Зарічного районного суду м. Суми мають звернутися до консультанта суду Коваленко Ірини Іванівни, 3-й поверх, каб. 301, тел.. 600-453.