flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

З 01 січня 2024 року діють нові ставки судового збору

01 січня 2024, 14:54

Шановні платники судового збору!

Звертаємо Вашу увагу, що з 1 січня 2024 року були змінені ставки для сплати судового збору, у зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028 грн 00 коп.

Детальніше ознайомитись з розміром ставок судового збору:

таблиця ставок судового збору станом на 01 січня 2024 року

Також, нагадуємо, що розрахувати судовий збір автоматично та сформувати квитанцію для його сплати, здійснити оплату судового збору online можливо у розділі «Громадянам» за посиланням: https://bit.ly/3ZhjQKb