Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
15 березня 2016 року у суді відбулась фокус - групова дискусія по обговоренню рекомендацій, наданих суду в результаті проведених в травні - вересні 2015 року опитувань громадян на основі методології карток громадянського звітування (КГЗ).
У заході взяли участь представники суду: голова суду Ганна Шелєхова, суддя – спікер Ірина Клімашевська, керівник апарату Алла Ковтун, заступник керівника апарату Ольга Шаповал та голова правління Сумської обласної організації Ліги соціальних працівників Сумщини «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» Едуард Глоба і керівник проекту «Дослідження якості роботи судів Сумської області з використанням карток громадського звітування» Володимир Дементов.
За результатами вищевказаного опитування у 2015 році Зарічний районний суд м. Суми отримав такі рекомендації:
1) провести аналіз дотримання процесуальних строків судового розгляду з метою виправлення помилок та недопущення ситуацій необґрунтованих відкладень та переносів судових засідань;
2) переглянути графіки слухань, зробити їх більш оптимальними з максимально можливим урахуванням побажань сторін (особливо з інших населених пунктів);
3) підвищити рівень проінформованості учасників судового процесу про діяльність судів та суду, розмістивши в приміщенні суду інформаційні стенди для тих, хто необізнаний із специфікою роботи суду;
4) налагодити інформування учасників судового засідання про те, що засідання не відбудеться, через телефонний зв»язок та інтернет-ресурси, включаючи інші альтернативні комунікації, за наявності такої можливості;
5) провести аудит процесу видачі судових рішень з метою виявлення найбільш проблемних моментів, котрі спричиняють порушення термінів видачі таких документів відвідувачам.
Під час зустрічі детально обговорили кожну рекомендацію, стадії їх виконання. Зокрема, аналізуючи першу рекомендацію голова суду Ганна Шелєхова зазначила про те, що в Зарічному районному суді м. Суми питання дотримання строків розгляду справ знаходиться на постійному контролі. Так, кожного тижня під час оперативних нарад за участю суддів обговорюються всі справи, які тривалий час не знаходять свого вирішення, з»ясовуються причини відкладення чи тривалого не розгляду. В більшості випадків справи не вдається розглянути за одне судове засідання з причин, що не залежать від суду. Найпоширенішою причиною таких відкладень судових засідань є неявка учасників процесу.
Суддя – спікер Ірина Клімашевська при обговоренні третьої рекомендації відмітила, що рівень поінформованості учасників судового процесу про діяльність суддів та суду є досить високим. Так, вже на момент опитування в Зарічному районному суді м. Суми активно та успішно велась робота щодо інформованості відвідувачів про діяльність суддів та суду, яка включала в себе широкий спектр заходів - перегляд та оновлення розділу «Інформація для громадян» на веб-сторінці суду; розробка та розміщення на кожному поверсі приміщення суду папки з корисною інформацію для громадян та зі зразками процесуальних заяв для учасників судового процесу; запровадження в практику роботи суду видачі разом з судовим рішенням, яке не набрало законної сили, інформаційних листівок, де зазначено номер справи та порядок набрання рішенням (ухвалою, вироком тощо) законної сили; призначення на кожному поверсі будівлі осіб, відповідальних за оперативне надання інформації громадянам з питань, що виникають при зверненні до суду;створення фільму «Життя справи в суді», що розповідає про порядок звернення до суду та всі етапи проходження судової справи тощо.
Підводячи підсумки зустрічі голова суду наголосила на подальшій підтримці проведення дослідження та за необхідності надавати організаційну допомогу, оскільки, в першу чергу, саме суди повинні бути зацікавлені в такого роду опитуваннях.
Інформаційно: обговорення відбулося в рамках проекту «Аналіз впровадження програм опитувань за методологією карток громадянського звітування та розвитку стабільності співпраці громадянського суспільства та судової влади у покращенні якості надання судових послуг у Харківській та Сумській областях», безпосереднім виконавцем якого на території Сумської області є Сумська обласна організація Ліги соціальних працівників України «професійна Ліга соціальних працівників Сумщини».