flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Щодо спростування інформації

21 лютого 2017, 08:18

   15 лютого 2017 року в газеті «Ваш Шанс» опубліковано статтю під назвою «Как подсудимого в суд не пустили».

   Окрім іншого в статті йдеться мова: «Предупреждать об этом граждан хотя бы с помощью заранее вывешенного объявления суд почему-то посчитал излишним. Не появилась информация об изменении порядка допуска в здание и на официальном сайте Заречного суда или всей судебной системы Украины. И все те, кто еще день-два назад спокойно проходил в здание без документов, 9 февраля оказались перед фактом, что для их пропуска внутрь охрана должна сходить к судье и спросить, нужны ли ему в зале эти люди».

   Вважаючи поширену в згаданій статті інформацію неповною та такою, що не відповідає дійсності, з метою реалізації нашого права на відповідь та права суспільства на достовірну інформацію, Зарічний районний суд м. Суми вважає необхідним довести до відому громадськості, що 26 грудня 2016 року рішенням Вищої ради юстиції № 347/0/15-1 та наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1352 затверджено Тимчасовий порядок забезпечення охорони судів, органів та установ системи правосуддя, а також підтримання громадського порядку в них (далі Порядок).

   Даний порядок визначає механізм забезпечення охорони приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, підтримання громадського порядку в них, який здійснюється підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України тимчасово, на період до початку виконання в повному обсязі повноважень Служби судової охорони.

   Порядок було опубліковано 12 січня 2017 року на сайті Вищої ради правосуддя www.vru.gov.ua/news/1944.

   13 січня 2017 року інформація щодо затвердженого порядку, а також по першим крокам з організації його виконання була розміщена на веб-сторінці суду, зокрема повідомлялось наступне:
- при вході до приміщення суду розміщено оголошення для відвідувачів, що відповідно пункту 3 розділу ІІ Тимчасового порядку з метою ідентифікування осіб, які прибули до суду, їх пропуск здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу (паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового посвідчення, національного посвідчення водія України, пенсійного посвідчення, іншого офіційного документа, що містить фотокартку особи та печатку установи, яка видала документ);
- примірник Тимчасового порядку розміщено в приміщенні суду у доступному для відвідувачів місці;
- голова суду Ганна Шелєхова звернулась до начальника ГУНП у Сумській області щодо вжиття необхідних заходів з організації належної охорони та пропускного режиму в Зарічному районному суді м. Суми.
- головою суду проведено спільну нараду з командиром РП ОП ГУНП у Сумській області з метою скорегування дій подальшої співпраці;
- головою та керівником апарату Зарічного районного суду м. Суми проведено спільне заняття з працівниками роти поліції особливого призначення ГУНП в Сумській області з вивчення даного порядку.

 Відстежити оприлюднену на сайті інформацію можна за наступним посиланням: zr.su.court.gov.ua/sud1805/novini/320676/.

   Крім того, інформація про вказані вище проведені заходи розміщена була також на сторінці суду в соціальній мережі Facebook – публікація за 13 січня 2017 року.

   Отже, враховуючи вище викладене, звертаємо увагу, що на момент інциденту інформація про зміну порядку пропуску до приміщення суду була поширена судом як на офіційній сторінці суду на порталі «Судова влада», на сторінці суду в соціальній мережі Фейсбук», так і в приміщенні суду.

   Враховуючи таку ситуацію, беручи до уваги право суспільства на достовірну інформацію, відповідно до ч. 2 ст. 30 Закону України «Про інформацію», Зарічний районний суд м. Суми вважає за необхідне реалізувати право на відповідь з приводу вищезазначеної публікації та прохаємо опублікувати нашого листа в газеті.

   Хочемо зазначити, що суд поважає роль ЗМІ у висвітленні діяльності судової системи та вважає неприпустимим перешкоджання у здійсненні такої діяльності. Втім, звертаємо увагу на обов’язок журналіста подавати для публікації об’єктивну і достовірну інформацію, як того вимагає законодавство України. Тому, розуміючи немаловажний вплив ЗМІ на формування громадської думки, з метою поширення об’єктивної, достовірної та всебічної інформації про роботу суду, пропонуємо в подальшому звертатись до головного спеціаліста із забезпечення зв’язків зі ЗМІ – Горкуші Наталії або керівника апарату Ковтун Алли Миколаївни за тел. 60-04-53.