Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
20 лютого 2017 року ухвалою Апеляційного суду Сумської області залишено без змін ухвалу слідчого судді Зарічного районного суду м. Суми від 07 лютого 2017 року, якою відмовлено у задоволенні клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою громадянина Д., який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 146 та ч. 4 ст. 189 КК України (організація викрадення людини, вчинене групою осіб за попередньою змовою та вимагання, що завдало шкоди потерпілому в особливо великому розмірі відповідно) та застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком до 05 квітня 2017 року.
Колегія суддів погодилася із тим, що слідчим суддею вірно встановлено та взято до уваги вік підозрюваного, стан здоров’я, сімейний і матеріальний стан, його соціальні зв’язки, зокрема те, що він має постійне місце проживання, місце роботи, одружений, має на утриманні працездатних хворих батьків та трьох дітей, а тому посилання прокурора на м’якість обраного запобіжного заходу підозрюваному слід вважати безпідставними.
Крім цього, колегія суддів зазначила, що на стадії вирішення слідчим суддею клопотання про обрання запобіжного заходу, слідчий суддя має переконатися у наявності обґрунтованої підозри і не повинен встановлювати наявність у діях особи складу злочину, про що зазначено і в рішеннях Європейського суду з прав людини, зокрема в рішенні у справі «Мюррей проти Об’єднаного Королівства» про те, що факти, які викликають підозру, не обов’язково мають бути встановлені до ступеня, необхідного для засудження або навіть для пред’явлення обвинувачення, що являється завданнями наступних етапів кримінального процесу.