Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
17 березня 2017 року судом завершено розгляд цивільної справи за заявою громадянина М. та встановлено факт порання при виконанні ним обов’язку військової служби 12 травня 2015 року в районі метеостанції Донецького аеропорту, внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України
Суд, заслухавши пояснення заявника та його представника, дослідивши подані суду докази, вважав, що заява обґрунтована та підлягає задоволенню.
Так, в судовому засіданні було встановлено, що громадянин М. призваний Сумським МВК м. Суми та 29 серпня 2014 року зарахований до списків особового складу однієї із військових частин на посаду передового авіа навідника.
В період з 29 серпня 2014 року по 09 жовтня 2014 року та з 08 лютого 2015 року по 20 травня 2015 року громадянин М. брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської області.
12 травня 2015 року під час виконання обов’язків військової служби в районі метеостанції біля Донецького аеропорту, заявник потрапив під обстріл та отримав мінно-вибухову травму, закриту черепно-мозкову травму.
Встановлення факту збройної агресії належить до компетенції конституційних, політичних органів (суб’єктів) – Верховної Ради України, Президента України, які наділені повноваженнями у відповідних сферах.
Так прийнятими Верховною Радою України та Президентом України актами фактично встановлено факт збройної агресії Російської Федерації проти України:
• Постановою Верховної Ради України "Про Заяву Верховної Ради України" "Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків" від 21 квітня 2015 року було схвалено текст Заяви Верховної Ради України "Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків". З якої вбачається, що 20 лютого 2014 року були зафіксовані перші випадки порушення Збройними Силами Російської Федерації порядку перетину державного кордону України;
• Президент України своїм Указом від 24 вересня 2015 року ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 02 вересня 2015 року «Про нову редакцію Воєнної доктрини України» та затвердив Воєнну доктрину України, в якій визнано та зафіксовано факт збройної агресії Російської Федерації проти України;
• Верховною радою України прийнято постанову від 17 березня 2015 року № 254-VІІІ "Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями", якою визнано тимчасово окупованими територіями окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей.
Тобто, обставини, які свідчать про факт збройної агресії Росії проти України є загальновідомим фактом та його закріплено державою на законодавчому рівні.
Крім того, будучі допитаним в якості свідка заявник М. пояснив, що в ході бойових дій на сході України проти них воювали як бойовики так і регулярні військові частини Російської Федерації. 12 травня 2015 року він був на позиції в 400 метрах від метеостанції Донецького аеропорту та попав під обстріл в ході якого отримав поранення.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що внаслідок саме збройної агресії Російської Федерації на території Донецької області було порушено невід’ємне право на життя і здоров’я заявника громадянина М.
Станом на 21 березня 2017 року рішення суду не набрало законної сили та може бути оскаржено в апеляційному порядку в десятиденний строк з дня проголошення рішення суду (для осіб, що не були присутні при проголошенні рішення, в той же строк з часу вручення копії рішення).
Головуючий суддя Бурда Богдан В’ячеславович
Пошук в ЄДРСР судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити за номером 591/5643/16-ц.