Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
30 березня 2017 року судом розглянуто кримінальне провадження за обвинуваченням посадової особи регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області громадянина М. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України (в редакції, що діяла на момент вчинення злочину) – зловживання службовим становищем, тобто умисне, в інших особистих інтересах використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, яке завдало істотної шкоди державним інтересам.
Кримінальне провадження закрито згідно п. 4 ч. 1 ст. 284 КПК України, оскільки набрав чинності закон, яким скасована кримінальна відповідальність за вищевказане діяння, вчинене особою.
В судовому засіданні обвинувачений М. свою вину не визнав повністю та заявив клопотання про закриття відносно нього кримінального провадження за ч.1 ст. 364 КК України у зв’язку з декриміналізацією злочинних діянь за вказаною статтею. Аналогічні клопотання також надійшли від захисників громадянина М.
Прокурор не заперечував проти закриття даного кримінального провадження.
Так, 04 червня 2014 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» від 13 травня 2014 року, яким визначено, що при кваліфікації злочинів за статтею 364 КК України:
- істотною шкодою вважається така шкода, яка в 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян
- тяжкими наслідками вважаються такі, які у 250 і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Тобто, з редакції примітки 3 до статті 364 КК України, що діяла на час вчинення злочину громадянином М. за ч. 1 ст. 364 КК України, вилучено слова «якщо вона полягає у завданні матеріальних збитків», а тому з дня набрання чинності вказаного Закону (04 червня 2014 року) відбулась декриміналізація злочинних діянь, зокрема за ч. 1 ст. 364 КК України, в яких істотна шкода полягала у заподіянні суспільно-небезпечних наслідків нематеріального характеру.
Крім того, згідно з ч. 1 ст. 5 КК України закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом'якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.
Отже, громадянин М. обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, за який фактично скасована кримінальна відповідальність.
Цивільний позов прокуратури Сумської області про стягнення з обвинуваченого М. на користь держави в особі регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області збитків в сумі 50 042,19 грн. залишено без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 7 днів.
Пошук в ЄДРСР судових рішень можна здійснити за номером за № 591/1054/16-к.
Головуючий суддя Мальована-Когер Вікторія Валентинівна.
Інформаційно: службова особа М. обвинувачується у підписанні та зверненні до виконання наказів на підставі яких окремим працівникам, які повторно протягом року написали заяви про виплату матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, безпідставно нарахована та виплачена вказана допомога на загальну суму 50042,19 грн., чим державі заподіяні збитки на вказану суму.