Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

День відкритих дверей для школярів

12 лютого 2018, 10:45

09 лютого 2018 року у Зарічному районному суді м. Суми пройшов черговий "День відкритих дверей". Цього разу до суду завітали учні 8 класу КУ Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 імені Ігоря Гольченка.

Зустріла учнів прес-секретар Наталія Горкуша, яка провела коротеньку екскурсію приміщенням суду. Діти відвідали архів суду та подивися як зберігаються справи. З цікавістю розглядали стелажі зі справами.

Потім юних відвідувачів запросили до зали судових засідань, де вони спілкувалися із керівником апарату суду Аллою Шевченко. У форматі відкритого діалогу разом із керівником апарату школярі з’ясували, які саме місця в залі судового засідання займають судді, прокурори, адвокати, секретар судового засідання, а також підозрюваний чи обвинувачений. Разом з’ясували, що до судді потрібно звертатися словами «Ваша честь», а усім присутнім у залі судового засідання потрібно вставати коли суддя заходить чи виходить із залу.

Також керівник апарату Алла Шевченко доступною мовою розповіла учням про діяльність суду; про кримінальну та адміністративну відповідальність неповнолітніх. На конкретних життєвих ситуаціях пояснила, які категорії справ розглядаються у Зарічному районному суді м. Суми.

Не оминула увагою Алла Шевченко й інноваційні технології, що використовуються в роботі суду. А саме про можливість проведення судових засідань у режимі відеоконференції та направлення судових повісток у вигляді SMS-повідомлень.

Спілкувалася зі школярами і голова Зарічного районного суду м. Суми Ганна Шелєхова. З чого починається судовий процес, як працюють сторони, як суддя веде судове засідання та оголошує рішення – про усі ці тонкощі роботи суду розповідала школярам голова суду Ганна Шелєхова. Також розповіла що судові рішення можна знайти в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

А також Ганна Шелєхова закликала хлопців та дівчат відповідально ставитися до навчання, аби в майбутньому з легкістю визначитися із майбутньою спеціальністю та бути професіоналом високого рівня.

Наприкінці зустрічі перс-секретар Наталія Горкуша розповіла, що з актуальною інформацією про роботу Зарічного районного суду м. Суми, у тому числі і про сьогоднішню зустріч, можна ознайомитися на офіційній сторінці на веб-порталі «Судова влада України», на сторінках суду в соціальних мережах Facebook та Іnstagram. А усі відео також можна подивитися на YouTube-каналі суду.

Наостанок діти із задоволенням фотографувалися в залі судового засідання та приміщенні суду.

Сподіваємося, що час, проведений в Зарічному районному суді м. Суми, сприятиме формуванню поваги до суду. Запрошуємо всіх до нас на цікаві екскурсії та розповіді про суд!