flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Новели КАС України обговорювали під час зустрічі з адвокатами

13 квітня 2018, 18:09

13 квітня 2018 року у приміщенні Зарічного районного суду м. Суми відбулася зустріч з адвокатами та працівниками Регіонального і місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Метою заходу стало обговорення новел Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.

Доповідачами виступили голова Зарічного районного суду м. Суми Ганна Шелєхова та суддя-спікер Ганна Кривцова.

На початку зустрічі зі вступним словом до присутніх звернулася голова суду Ганна Шелєхова. Навела статистичні дані щодо розгляду Зарічним районним судом м. Суми адміністративних справ та наголосила, що з 15 грудня 2017 року набрала чинності нова редакція КАС України. І відповідно до вимог ст. 20 нової редакції КАС України Зарічному районному суду м. Суми, як адміністративному суду, за предметом підсудні лише:

  • адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
  • адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, в тому числі щодо: уточнення списку виборців;
  • адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, в тому числі щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
  • адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Суддя-спікер Ганна Кривцова детальніше зупинилися на особливостях провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності, а саме: строки оскарження дій чи бездіяльності, причини залишення позовів без руху, розгляд справ у письмовому провадженні та ін. Окремо виступаюча наголосила, що позивачі у таких справах звільнені від сплати судового збору. В той же час Ганна Кривцова закцентувала, що у разі сплати судового збору в таких справах – законодавством передбачена можливість його повернення.

В кінці зустрічі усі присутні змогли поставити питання, які їх цікавили, та отримали вичерпні відповіді на них.

На завершення зустрічі голова суду Ганна Шелєхова висловила надію на подальшу спільну співпрацю, а усі присутні подякували за проведену зустріч та можливість обговорити новели процесуального законодавства.