flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Учні сьомого класу завітали до суду

16 травня 2018, 17:45

16 травня 2018 року у Зарічному районному суді м. Суми пройшов черговий "День відкритих дверей". Цього разу до суду завітали учні 7 класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17.

Зустріла учнів керівник апарату суду Алла Шевченко, яка провела коротеньку екскурсію приміщенням суду. Діти відвідали архів суду та мали змогу побачити як зберігаються справи. Хлопці та дівчата були вражені кількістю справ, що тут знаходяться. З цікавістю розглядали стелажі зі справами та отримали на відповіді на безліч запитань.

Потім юних відвідувачів запросили до зали судових засідань, де вони спілкувалися із головою суду Ганною Шелєховою. Допитливим семикласникам вона розповідала про складну та водночас відповідальну роботу судді. На конкретних прикладах розповіла, за які проступки та з якого віку неповнолітніх притягують до відповідальності. А наостанок побажала діткам успіхів в навчанні, наголосивши, що людина, яка ставить перед собою мету, обов’язково її досягає.

Спілкувалася зі школярами і керівник апарату суду Алла Шевченко. У форматі відкритого діалогу разом із керівником апарату школярі з’ясували, які саме місця в залі судового засідання займають судді, прокурори, адвокати, секретар судового засідання, а також підозрюваний чи обвинувачений.

Також Алла Шевченко доступною мовою розповіла учням про те, хто працює в суді, на конкретних життєвих ситуаціях пояснила, які категорії справ розглядаються у Зарічному районному суді м. Суми.

Спілкувався зі школярами і судовий розпорядник Богдан Шкрумада, який розповідав про символи судової влади та наглядно продемонстрував суддівську мантію і нагрудний знак, в яких суддя обов’язково перебуває при здійсненні правосуддя. Потім продемонстрував як працює справжній ручний металодетектор.

Наостанок діти із задоволенням фотографувалися в залі судового засідання. Покидали приміщення суду діти сповнені приємних вражень від побаченого та почутого. Подякували за змістовно проведений час та отримані нові знання.

Сподіваємося, що час, проведений в Зарічному районному суді м. Суми, сприятиме формуванню поваги до суду. Запрошуємо всіх до нас на цікаві екскурсії та розповіді про суд!