flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Студенти-перекладачі познайомилися з роботою суду

06 листопада 2019, 15:05

06 листопада 2019 року студенти-перекладачі 3-го курсу Сумського державного університету, кафедри романської філології, завітали до Зарічного районного суду м. Суми.

Як поводити себе у суді та які правила пропуску до приміщення суду розповіла студентам прес-секретар Наталя Сидоренко. Потім для хлопців та дівчат провела оглядову екскурсію приміщенням суду. Спочатку вони відвідали архів суду, поспілкувалися та отримали відповіді на запитання щодо строків зберігання справ, дізналися та побачили як виглядають справи, що зберігаються в архіві з 1975 року.

Студенти були поінформовані про встановлений у приміщенні суду інформаційний кіоск, за допомогою якого відвідувачі суду можуть самостійно переглянути список справ, призначених до розгляду; отримати інформацію про стан розгляду справ; банківські реквізити для сплати судових витрат; здійснити електронний пошук справи за номером, датою призначення або за учасником процесу.

Також студентам було запропоновано оглянути зал судового засідання. Наталя Сидоренко розповіла які місця в залі займають учасники судового процесу, де знаходиться обвинувачений чи підозрюваний, яким обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Подивилися хлопці та дівчата мультик Сучасні інструменти суду, що був створений за ініціативи та активної участі працівників суду. А потім поспілкувалися і про запроваджені в судах інновації: про можливість проведення судових засідань у режимі відео конференції; направлення судових повісток за допомогою SMS-повідомлень; початок роботи підсистеми «Електронний суд» та переваги її роботи.

Розповіла студентам Наталя Сидоренко і хто такі присяжні та які категорії справ розглядаються судом присяжних.

Студенти були присутні в судовому засіданні під час розгляду кримінальної справи. Головуючий суддя Євгеній Янголь.

Сподіваємося, що студенти провели свій час цікаво та з користю, більше дізналися про суд та його роботу.